EuroTel prináša službu Zmeškané hovory

Tlačový servis  /  14. 10. 2003, 00:00

Spoločnosť EuroTel Bratislava, a.s. ponúkne od 13.októbra 2003 postupne všetkým svojim zákazníkom novú atraktívnu službu Zmeškané hovory. Služba umožňuje zákazníkovi získať prehľad o tom, kto mu volal keď mal vypnutý mobilný telefón alebo keď sa nachádzal mimo pokrytia signálom siete GSM. Služba bude k dispozícii všetkým zákazníkom EuroTelu automaticky bez aktivačného poplatku.

"Zmeškané hovory si v okolitých krajinách získali veľkú obľubu. V Taliansku sa dokonca stali najúspešnejšou službou roka. So službou Zmeškané hovory bude každý užívateľ našej siete okamžite po zapnutí telefónu vedieť kto mu volal a nepríde tak ani o jeden hovor. Prinášame ju všetkým svojim zákazníkom bez ohľadu na to, či majú, alebo nemajú aktivovanú odkazovú schránku,“ uviedol generálny riaditeľ EuroTelu Robert Chvátal.

V bezplatnej SMS-ke, ktorá zákazníka upozorní na zmeškaný hovor mu bude zaslané telefónne číslo volajúceho, počet zmeškaných hovorov z daného čísla, dátum a čas posledného zmeškaného hovoru. Keďže väčšina používateľov mobilných telefónov má čísla svojich priateľov, známych, či obchodných partnerov uložené v telefóne pod menom volajúceho, v správe bude ako odosielateľ SMS uvedené meno, pod ktorým je číslo volajúceho uložené.

Služba Zmeškané hovory rešpektuje aj rozhodnutie zákazníkov, ktorí si neželajú, aby ich telefónne číslo bolo na displeji mobilného telefónu prijímateľa zobrazené. Ak má volajúci aktívnu službu CLIR, v takomto prípade SMS-ka s upozornením na zmeškaný hovor volanému jednoducho nepríde.

V prípade, ak si zákazník neželá dostávať SMS správy upozorňujúce na zmeškané hovory, stačí zavolať na linku Služieb zákazníkom 123 45 a služba mu bude deaktivovaná.

Neprehliadnite: