Samsung spúšťa prvú pohybom ovládanú aplikáciu Angry Birds vo svojich Smart TV

Tlačový servis  /  19. 07. 2012, 00:00

Nový spôsob ako si užiť jednu z najpopulárnejších hier súčasnosti, Angry Birds, prináša spoločnosť Samsung. To všetko vďaka technológii Motion Control podporovanou televízormi Samsung SMART TV.

 

 

Spoločnosť Samsung oznámila celosvetové spustenie aplikácie Angry Birds v Samsung televízoroch SMART TV. Používatelia si tak môžu úplne po prvýkrát zahrať Angry Birds na veľkej televíznej obrazovke a okúsiť tak maximálne pohlcujúci a interaktívny zážitok z hry, s využitím ovládania hry vlastnými gestami. Hráči môžu pohybom ruky ovládať hru, vrátane naťahovania praku a aktivovania unikátnych schopností každého operenca.

 

 

Samsung Smart TV sa stane prvým televízorom svojho druhu, ktorý používateľom poskytne svetovo najpopulárnejšiu hru v úplne novom rozmere. Týmto krokom sa zároveň snažíme nastoliť nový smer, ktorým sa budú SMART televízory Samsung uberať,“ uviedol Kyungsik Kevin Lee, viceprezident, oddelenie Visual Display Business v Samsung Electronics.

 

Vďaka zábavným a farebným herným postavám si Angry Birds zamilovali fanúšikovia po celom svete. Od uvedenia v novembri 2009 má aplikácia na svojom konte viac než miliardu stiahnutí.

 

Na prvej hre pre SMART TV, ktorá využíva technológiu Motion Control, Samsung v posledných rokoch veľmi úzko spolupracoval so spoločnosťou Rovio. Cieľom bolo čo najlepšie využiť pokročilé technológie spoločnosti Samsung pre aplikáciu Angry Birds v televízoroch SMART TV.

 

V Európe sa hra na Samsung SMART TV spúšťa 20. júla a dostupná bude na modeloch televízorov z roku 2012, ktoré sú vybavené funkciou Smart Interaction, a po update na najnovšiu verziu firmvéru

 

Neprehliadnite: