Česi sú väčší patrioti ako Slováci i v nákupe online

Tlačový servis  /  10. 05. 2012, 00:00

V nakupovaní na internete sú Česi neporovnateľne väčší patrioti ako Slováci. Výhradne domáce e-shopy totiž navštevuje až 71 % Čechov, ale len 44 % Slovákov nakupujúcich na internete.

 

 

Vyplýva to z prieskumu nezávislého portálu Heureka.sk, ktorý porovnáva takmer 4.000 slovenských internetových obchodov, ich tovary a ceny. Prieskum prebehol koncom apríla na vzorke 2.000 slovenských a 7.000 českých respondentov.

 

Hlavným dôvodom vyššej vernosti Čechov k domácim e-shopom je ich veľký výber a široká ponuka. Z tohto dôvodu nakupuje v českých internetových obchodoch aj veľa Slovákov,“ hovorí projektový manažér Heureka.sk Kamil Demuth.

 

Nákupu v zahraničných e-shopoch sa v prípade dobrej ponuky nebráni 43 % Slovákov a 23 % Čechov, v prípade výhodnej ceny 12 % Slovákov, ale len 6 % Čechov. Čisto v zahraničných internetových obchodoch nakupuje 1 % Slovákov.

 

Nakupovanie v domácich e-shopoch je pohodlnejšie najmä v súvislosti s prípadnou reklamáciou, ktorá by online nákup v prípade zahraničného obchodu skomplikovala,“ konštatuje Demuth a radí nakupovať v overených internetových obchodoch.

 

Nakupujete skôr v domácich alebo v zahraničných e-shopoch?

Odpoveď:

Slovensko

Čechy

Nakupujem výhradne v domácich e-shopoch

44 %

71 %

Nakupujem prevažne v domácich e-shopoch, ale ak je dobrá ponuka v zahraničí, nebránim sa jej

43 %

23 %

Ak je cena v zahraničí výhodnejšia, nebránim sa tomu

12 %

6 %

Cez internet nakupujem výhradne v zahraničí

1 %

0 %

Zdroj: www.heureka.sk

 

Neprehliadnite: