SAP boduje aj v bankovom sektore

Tlačový servis  /  25. 01. 2012, 00:00

Spoločnosť SAP patrila aj v minulom roku medzi lídrov v oblasti IT systémov využívaných v retailovom bankovníctve. Potvrdil to prieskum zverejnený poprednou analytickou spoločnosťou Gartner Inc.

 

Portfólio SAP riešení pre bankovníctvo kombinuje funkcionality pre core banking so štandardizovaným integrovaným rámcom založeným na príncípoch SOA (service-oriented architecture)a ponúka rad na mieru koncipovaných riešení, ktoré obsluhujú základné potreby moderných bankových inštitúcií zahŕňajúce úvery, vklady, platby, ale napríklad aj vyhodnocovanie lojality zákazníkov. Jeho bázu tvorí platforma SAP NetWeaver, ktorá umožňuje vytvoriť nový model banky založený na otvorenosti, inováciach a ziskovosti.

 

„Tento výsledok nás veľmi teší. V roku 2012 SAP ponúkne bankám ešte rozsiahlejšie portfólio riešení, ktoré im umožní rýchle zavádzanie inovácií nielen v samotnom bankovníctve, ale aj v oblasti mobility a analýz uskutočňovaných v reálnom čase na báze platformy SAP HANA,“ skonštatoval Don Trotta, senior vice president and global head of Financial Services v spoločnosti SAP.

Neprehliadnite: