Nový diaľkový ovládač LG Magic Remote s inovatívnymi funkciami

Tlačový servis  /  27. 12. 2011, 00:00

spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v elektroniky, predstavila nový diaľkový ovládač pre LG CINEMA 3D Smart TV. Ten prináša inovatívne funkcie ako sú hlasové príkazy, ovládanie guličkou alebo gestá.

 

Od bežných diaľkových ovládačov sa Magic Remote líši filozofiou ovládania. Zatiaľ čo konvenčné ovládače používajú veľké množstvo tlačidiel, Magic Remote vsádza na jednoduchú logiku - menu zobrazuje televízor, používateľ len vyberá, to čo potrebuje.


"Nové televízory LG majú veľké množstvo funkcií. K čomu by však boli, keby ich užívateľ nevedel ovládať. Preto prichádzame s diaľkovým ovládačom, vďaka ktorému je ovládanie televízora maximálne jednoduché. Surfovanie na internete, prehrávanie videí z YouTube aj prevádzkovanie aplikácií je tak veľmi jednoduché," hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.


Zákazníkovi stačí vziať diaľkové ovládanie a prehovoriť naň. Televízor urobí všetko, čo od neho žiadate. Uprostred diaľkového ovládača nájdeme guličku, ktorá simuluje počítačovú myš. Vďaka nej je pohyb v menu televízora jednoduché a rýchlé ako surfovanie na počítači. Rovnako ovládanie aplikácií, ktoré možno do televízora sťahovať, je vďaka guľôčke maximálne jednoduché. Zabudnite na hľadanie správneho tlačidla na ovládači, s LG Magic Remote je všetko dokonale intuitívne. A to aj vďaka podpore gest. To znamená, že svoj LG CINEMA 3D Smart televízor môže zákazník ovládať jednoduchým pohybom ruky alebo zápästia. Stačí len držať tento diaľkový ovládač. Dokonca nechýba ani funkcia predtým známa ako Point and Click, kedy stačí ovládač namieriť na položku, ktorú chce používateľ vybrať a stlačiť tlačidlo. Rýchlejší spôsob ovládania skrátka nie je.


Ovládač ponúka okrem vyššie popísaných funkcií aj špeciálne tlačidlo, ktoré vykoná konverziu obrazu z 2D do 3D. Jediným kliknutím pridáte akémukoľvek obrazu tretí rozmer.

Neprehliadnite: