Gigaset posilňuje svoj profil značky

Tlačový servis  /  26. 10. 2011, 00:00

Jasné zameranie lídra európskeho trhu na vysokokvalitné telefonovanie „Made in Germany“.

 

Tri roky po odpredaji spoločnosťou Siemens AG zvýrazňuje spoločnosť Gigaset profil svojej značky. Po nekompromisnej reštrukturalizácii spoločnosti sa tento popredný výrobca telefónov sústredil na budovanie svojej značky a zameral ju výhradne na svoj hlavný predmet obchodnej činnosti. Podstatou značky Gigaset je čisté telefonovanie „Made in Germany“ s vysokým štandardom kvality. Líder európskeho trhu tak završuje svoju postupnú premenu zo značky „Siemens Gigaset“ na „Gigaset“.

 

Gigaset a jeho značka stavajú na dlhoročnej tradícii a skúsenostiach v telefonovaní. Spoločnosť Gigaset bola vytvorená zo spoločnosti Siemens AG, ktorá zaviedla telefonovanie pred vyše 160 rokmi, a pokračuje v tradícii odborného výskumu a vývoja a technického know-how tejto spoločnosti. Po oddelení od spoločnosti Siemens a odpredaji v októbri 2008 sa intenzívne zamerala na svoj hlavný predmet činnosti a predala svoje vedľajšie aktivity.

 

Gigaset Communications GmbH ako nezávislá globálna spoločnosť postupne a pozorne informovala spotrebiteľov a obchodných partnerov o premene svojej značky. Prítomnosť loga Siemens ako súčasti vonkajšieho imidžu spoločnosti sa postupne obmedzovala a väčší dôraz sa kládol na novú značku Gigaset oranžovej farby. Tento nový príťažlivý a pútavý firemný dizajn, ktorý sa zavádzal na trh počas trojročnej prechodnej fázy, odzrkadľuje cieľ lídra európskeho trhu poskytovať prémiové produkty. Všetky potrebné kroky sa uskutočňovali postupne a s dôrazom na každý detail. Tieto kroky zahŕňali nové balenia, nové označovanie produktov, novú prítomnosť na internete i komunikáciu v obchodných kanáloch a so spotrebiteľmi. Prechod na novú značku sprevádzali kampane na internete a predajných miestach.

 

Spoločnosť Gigaset vytvorila jasný dizajnový jazyk – a to najmä v produktoch. Vďaka charakteristickému dizajnu produktov spoločnosti je okamžite jasné, že modely Gigaset sú prémiové výrobky. Gigaset je zároveň jediný veľký výrobca telefónov pre pevnú sieť, ktorý je výhradne telefónnou značkou, keďže sa zameriava výlučne na svoj základný predmet obchodnej činnosti.

 

Značka Gigaset je s platnosťou od 1. októbra 2011 nezávislá aj z právneho hľadiska. Dodatočná značka Siemens používaná ako súčasť spoločného označovania sa potom úplne vypustí. Na základe zmluvy so spoločnosťou Siemens bola spoločnosť Gigaset oprávnená licencovať značku počas prechodného obdobia troch rokov.

Neprehliadnite: