Aj off-line zariadenia budú v sieti. Vďaka smerovaču Cisco ISR 819

Tlačový servis  /  06. 09. 2011, 00:00

Nový smerovač, ktorý v rámci svojej vízie “Internet vecí” predstavila spoločnosť Cisco, umožňuje rozšíriť sieťové služby na zariadenia ako bankomaty, lekárske prístroje, digitálne billbordy, či predajné automaty. Cisco ISR 819 je integrovaným IP smerovačom, ktorý poskytuje konektivitu typu M2M (machine-to-machine), teda prakticky akýchkoľvek zariadení. Cisco odhaduje, že technológie ako táto umožnia do roku 2020 pripojiť na internet viac ako 50 miliárd zariadení.

 

ISR 819 s funkcionalitou stroj-stroj rozširuje dostupnosť 3G/4G WAN sieťových služieb na malé zariadenia v náročných prostrediach. Vďaka sieťovým funkciám pre off-line zariadenia ako aj podpore pre samostatné GPS systémy predstavuje nové podnikateľské príležitosti. Využitie môže nájsť napríklad v týchto oblastiach:

 

  • Zdravotníctvo: Smerovač poskytuje služby prostredníctvom prenosných zariadení s možnosťou monitorovania pacientov na diaľku, čo zníži počet návštev v zdravotníckych zariadeniach a zlepší dostupnosť starostlivosti pre imobilných pacientov.

  • Doprava: Komunikácia M2M využíva GPS a vysoko-rýchlostnú mobilnú širokopásmovú technológiu napr. pre sledovanie polohy vozidiel, alebo poskytovanie informácií o spojoch pre cestujúcich.

  • Predajné automaty: Automaty vybavené ISR 819 môžu komunikovať s najbližším doplňovacím skladom alebo vozidlom a zabezpečiť si tak včasné doplnenie zásob.

  • Bezpečnosť: Technológia M2M umožňuje napríklad video dozor bankomatov.

  • Malý, ale odolný: ISR 819 je ľahký, malý a dostupný v štandardnej aj nadštandardnej verzii, vďaka čomu môže byť využitý v náročnom prostredí. Nadštandardná verzia znesie teploty od -25°C do +60°C (napr. pri exteriérových bankomatoch) a je odolná aj voči nárazom pri pádoch, vibráciám vozidiel, prachu, postriekaniu vodou alebo nízkej dostupnosti napájania.

 

  • Bezpečnosť a výkonnosť: Cisco ISR 819 je výnimočne bezpečný smerovač, vrátane firewall, ochrany pred prienikom, filtrovania obsahu a šifrovania pre VPN. Dokáže optimalizovať hlas a video aplikácie na vzdialených lokalitách. Má dostatočný výkon potrebný pre súbežné služby vrátane podpory pre mobilné IP a IPv6, ako aj duálne SIM.

 

  • Vzdialené riadenie a monitorovanie: Zavádzanie M2M systémov môže pozostávať zo stoviek až tisícok zariadení, čo si vyžaduje špičkové riadenie a monitorovanie. Smerovač Cisco ISR 819 je plnohodnotné riešenie, ktoré je možné riadiť vzdialene cez systém Cisco Prime.

 

  • Dostupný a s podporou 3G: Vďaka podpore pre 3G a dostupným cenám je smerovač Cisco ISR 819 atraktívny pre organizácie z rýchlo sa rozvíjajúcich ekonomík, ktoré zavádzajú 3G ako svoju hlavnú konektivitu.


ISR 819 je už dnes v predaji za cenu od 2300 USD (nadštandardná verzia) alebo od 1600 USD za základnú verziu.

Neprehliadnite: