Ericsson umožňuje peňažné transfery mobilom v Európe

Tlačový servis  /  13. 06. 2011, 00:00

Ericsson (NASDAQ:ERIC) spúšťa prvú z mnohých nových mobilných peňažných služieb, Ericsson Money, v 7 európskych krajinách. Užívatelia mobilných telefónov vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Poľsku a Švédsku sa môžu prihlásiť na www.ericssonmoney.com a začať posielať a prijímať peniaze od priateľov a rodiny, ako aj vyberať hotovosť.

 

Toto je prvý krok smerom k poskytnutiu kompletného portfólia pohodlných, cenovo výhodných, bezpečných a okamžitých finančných služieb pre zákazníkov na celom svete.

Keďže budú peňažné transfery pripomínať skôr mobilnú komunikáciu, naše mobilné telefóny budú kľúčovými nielen pre náš spoločenský život, ale aj pre oblasť našich financií. Potom ako si zákazník bez problémov vytvorí online bezpečnú mobilnú peňaženku, bude mať zo siete Ericsson Money prístup k svojim peniazom prostredníctvom svojho telefónu.

Služba Ericsson Money umožňuje ľuďom okamžite posielať a prijímať peniaze, ako aj vyberať hotovosť – napríklad rodičia pošlú hotovosť pre svoje deti na univerzite alebo na cestách, a to všetko s použitím svojho mobilného prístroja ako prístupového bodu k svojej osobnej mobilnej peňaženke. Transfer peňazí rodine alebo priateľom, ktorí sú iba kdesi za rohom v kaviarni alebo dokonca v inej krajine, bude teraz tak rýchle a ľahké ako poslať textovú správu.

Zákazníkom prinesú tieto služby väčšiu slobodu voľby, prístup k peniazom a rýchlejší a pohodlnejší spôsob na zdieľanie peňazí s priateľmi a rodinou. Skupiny ľudí, ktorí môžu mať okamžitý prínos z uvedenej služby sú napr:

  • Rodiny: rodičia môžu poslať peniaze svojim deťom, ktoré sú na univerzite, výlete alebo kdekoľvek vo svete;

  • Ľudia v rámci sociálnych sietí: môžu si pohodlne podeliť náklady na jedlo, zaplatiť malé dlhy a posielať peniaze medzi priateľmi a rodinou;

  • Hotovostní zákazníci: zákazníci, ktorí sú zvyknutí iba na hotovostné transakcie môžu urobiť prvý krok k bankovníctvu.

  • Zahraniční pracovníci: ľudia z inej krajiny, dokonca zámoria, môžu posielať peniaze domov svojim rodinám bez použitia poštových alebo osobných hotovostných transferov, ktoré sú často časovo dosť náročné.

 

Ericsson plánuje čoskoro sprístupniť službu Ericsson Money aj v ostatných krajinách Európy. V blízkej budúcnosti sa budú môcť užívatelia pripojiť na iné podobné služby vo svete (cez Ericsson Money Interconnect), čím sa posielanie peňazí rýchlo, ľahko a prirodzene, ako posielanie textovej správy, stane realitou pre ľudí na celom svete.

Nebude to trvať príliš dlho a ľudia budú môcť bezpečne platiť účty, nakupovať online a platiť v maloobchodnej sieti okamžite prostredníctvom Ericssonu.

Semir Mahjoub, viceprezident Ericssonu a prezident Divízie Money Services, povedal: „Od chvíle ako sa mobilné telefóny začali využívať vo veľkom, stali sa základom nášho spoločenského života. Posielame si textové správy, komunikujeme cez Twitter, chatujeme, sme pripojení na sociálne siete milióny hodín mesačne. Dnes je pre mnohých ľudí prístup k informáciám a službám v mobile takou inštinktívnou záležitosťou, ako nadýchnutie sa.“

„Pre Ericsson je logickým faktom, že ako zákazníci využívajúci pripojenie v mnohých iných oblastiach nášho života by sme mali mať podobnú možnosť voľby, prístup a dostupnosť služieb aj vo finančnej sfére. Ak máme telefónne číslo svojho priateľa, nezávisle na tom, kde vo svete práve je, otvára to úplne nový prístup k finančným službám a mobilným peniazom. Sú to vzrušujúce momenty pre novo vznikajúce odvetvie a my sa naozaj tešíme na rýchly rozvoj možností jednotlivcov využívať globálne prepojené finančné služby v ich každodenných životoch, keď urobiť finančný transfer bude stále viac pripomínať mobilnú komunikáciu,“ uzavrel Mahjoub.

Neprehliadnite: