Najlepšie práčka súčasnosti? Podľa časopisu dtest F1480QDS od LG

Tlačový servis  /  24. 05. 2011, 00:00

Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v domácich spotrebičoch, získala prestížne ocenenie »Víťaz testu«. Dostala ho automatická práčka LG F1480QDS od nezávislej organizácie Občianske združenie spotrebiteľov TEST, ktorá vydáva časopis dtest.

 

Občianske združenie celkom otestovalo 127 práčok s predným plnením. Hodnotili sa kategórie ako pranie, plákanie, odstreďovanie, dĺžka pracieho cyklu, spotreba a ďalšie dôležité parametre. Najlepšou práčkou, a teda aj Víťazom testu, sa stala práčka LG F1480QDS. Práčka skvele obstála vo všetkých testovaných kategóriách a v súčasnosti na trhu neexistuje lepšia práčka. Najväčší náskok získala práčka pri hodnotení parametra »Pranie«. Tu bola ohodnotená známkou 1,1. Takejto známke sa nepriblížila žiadna iná testovaná práčka.

"Sme radi, že nezávislé združenie, ktoré má u nás dlhoročnú tradíciu, potvrdilo, že model F1480QDS je najlepšou práčkou súčasnosti. Naša práčka bola oproti konkurencii vo výhode - spoločnosť LG už niekoľko rokov používa pokrokové technológie prania, ktoré iní výrobcovia nemajú. Tieto dôležité technológie, ako je Direct Drive alebo 6 Motion, zaisťujú najlepšiu kvalitu prania. Vďaka ním zaostávajú za našou práčkou aj modely tzv "prémiových výrobcov". Všetky práčky Direct Drive majú navyše záruku 10 rokov na motor, to je ďalšia výhoda pre zákazníka," uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.


Práčka LG F1480QDS je nabitá technológiami. Tou najdôležitejšou je Direct Drive, kedy je k pohybu bubna použitý unikátny krokový motor. Ten je nielen veľmi tichý a spoľahlivý, ale predovšetkým vďaka nemu je možné vyvinúť nové metódy prania. Práčka tak používa niekoľko špeciálnych pohybov bubna, ktoré zabezpečujú dokonalé pranie. Táto funkcia sa nazýva 6 MOTION. Vysokú efektívnosť prania zaisťuje tiež parné pranie. Para oveľa ľahšie prestupuje vláknami bielizne a tým aj ľahšie odstráni špinu. Pranie je vďaka tomu rýchlejšie a spotreba elektrickej energie a vody je nižšia, než pri konvenčnom praní.

Práčka LG má veľmi jednoduché ovládanie. Vďaka veľkému displeju je pranie veľmi jednoduché. Stačí len nastaviť, aká bielizeň je vložená. Funkcia Fuzzy Logic sa už postará o všetko ostatné. Zistí, koľko bielizne ste vložili a určí, ako veľmi je prádlo špinavé. Podľa toho nastaví počet prepieracích cyklov tak, aby bielizeň bola dokonale vypraná.


Práčka LG F1480QDS nie je najlepšia len v "laboratórnych podmienkach". Skvelé hodnotenie má napríklad aj na obľúbenom nákupnom radcovi www.heureka.cz. Všetci majitelia, ktorí si práčku kúpili a napísali recenziu, jej dali hodnotenie 100%.


Práčka je na slovenskom trhu dostupná od augusta 2010 za odporúčanú maloobchodnú cenu 699 € vr. DPH.

Neprehliadnite: