Adobe uvádza českú verziu Adobe Acrobat 6.0 CZ Standard a Professional

Tlačový servis  /  04. 08. 2003, 00:00

Adobe, vedúca firma v sieťovom publikovaní, oznámila okamžitú dostupnosť lokalizovanej verzie Adobe Acrobat 6.0 CZ Standard a Professional. Ide o podstatný upgrade a rozšírenie jednej z kľúčových aplikácií Adobe, ktorý umožní efektívne vytvárať, zdieľať a archivovať súbory vo formáte Adobe PDF, čo je uznávaný štandard pre distribúciu elektronických dokumentov.

Spoločnosť Adobe uviedla českú verziu v rámci stredo a východoeurópskej lokalizácie Adobe Acrobat 6.0 CE Standard a Professional, ktorá je okrem češtiny voliteľne dostupná aj grécky, maďarsky, poľsky, turecky alebo anglicky.

Adobe Acrobat 6.0 CE Standard a Professional ponúka užívateľom tieto výhody:

Lokalizované verzie
Acrobat CE (Central European) je k dispozícii v niekoľkých jazykových verziách: českej, gréckej, maďarskej, poľskej, tureckej a anglickej.
Formuláre PDF (len vo verzii Acrobat CE Professional)
Acrobat CE uľahčuje vytváranie a vyplňovanie interaktívnych formulárov Adobe PDF, v ktorých môžu byť použité CE znakové sady, automatické výpočty a operácie a JavaScripty.
Prevod z webu
Acrobat CE umožňuje jednoducho transformovať webové stránky s CE znakovou sadou alebo celé webové servery na súbory Adobe PDF, vrátane plného zachovania funkčných odkazov pre offline prehliadanie a archiváciu.
Spoľahlivé vytváranie PDF
Adobe Acrobat 6.0 CE umožňuje prevádzať dokumenty z aplikácií Microsoft Office obsahujúce stredoeurópske skripty na súbory PDF.
Adobe Acrobat CE je k dispozícii s dvoma sadami fontov OpenType, ktoré je možné vkladať do dokumentov – Myriad Pro a Minion Pro. Obsahuje normálny a tučný štýl písma, kurzívu a tučnú kurzívu a všetky znaky pre stredoeurópske jazyky vrátane azbuky, gréčtiny a turečtiny, ktoré sú navrhnuté tak, aby boli pri tlači rovnaké vo Windows a Mac OS.
Vyhľadávanie umožňujúce ignorovať diakritické znamienka
Acrobat CE ponúka možnosť nastaviť funkciu vyhľadávania s ohľadom na stredoeurópske znaky v dokumentoch, záložkách, poznámkach a ďalších anotáciách v PDF.
Pridávanie poznámok v textových rámoch
Do súborov Adobe PDF môžete pridávať poznámky pomocou nástrojov upravených pre používanie stredoeurópskych skriptov. Acrobat CE umožňuje vybrať font v závislosti na použitom jazyku a tým optimalizovať veľkosť súboru PDF.
Kopírovanie/vkladanie
Acrobat CE umožňuje kopírovať CE texty zo súboru PDF rovnako, ako anglické: vyberiete požadovaný text, skopírujete ho, prepnete do aplikácie pracujúcej s textom a vložíte ho. Text môžete opakovane využiť pomocou exportu do rtf prispôsobeného pre CE skripty.

Ceny a dostupnosť
Acrobat 6.0 CZ Professional a Acrobat 6.0 CZ Standard pre Windows 98 Second Edition (len Acrobat 6.0 CZ Standard), Windows NT Workstation 4.0 (plus service pack 6), Windows 2000 Professional (plus service pack 2), Windows XP Home, Professional a Tablet PC Editions a Mac OS X v10.2.2 sú ihneď dostupné za odhadovanú koncovú cenu 20 470 Sk za Acrobat 6.0 CE Professional a 13 510 Sk za Acrobat 6.0 CE Standard.

Neprehliadnite: