Loewe uvádza: Individual Compose 3D HDTV

Marek Poleč  /  23. 05. 2011, 00:20

Nemecký výrobca prémiovej spotrebnej elektroniky Loewe uviedol na trh novú radu svojich 3D HDTV. Po prvý krát v histórii tak rozšíril svoju produktovú radu Individual Compose o 3D modely s uhlopriečkou obrazovky 40, 46 a 55 palcov.

Nové televízne prijímače poskytujú excelentný 2D obraz, LED technológiu a vysokú obnovovaciu frekvenciu obrazu 400 Hz. Nechýba možnosť konverzie 2D programov do 3D formátu, k dispozícii je taktiež integrovaný 500GB DR+ pevný disk vďaka ktorému možno nahrávať 3D – obsah, alebo ho streamovať do iných 3D kompatibilných televíznych prijímačov od Loewe.

Loewe 3D technológia

Televízna obrazovka ukazuje striedavo obraz pre ľavé a pravé oko vo vysokorýchlostných sekvenciách. Integrovaný infračervený vysielač posiela signál do aktívnych Loewe 3D okuliarov, ktoré každé oko striedavo zakrývajú s presnosťou milisekúnd. Táto technológia v súčasnosti ponúka najlepší 3D zážitok. Infračervený vysielač je nenápadne integrovaný do charakteristického "Loewe oka" v prednej časti pod displejom - v dokonalej harmónii s dizajnom Loewe Individual TV.
 
Kontrastný filter vyrobený z vysokokvalitného šedého skla nielen že zvyšuje komfort pri sledovaní, ale zohráva aj kľúčovú úlohu vo vytváraní 3D obsahu. Produktová rada Individual vyhrala za svoj vynikajúci dizajn prestížne ocenenie iF Gold Award 2011. Spomínaný Loewe DR+ pevný disk s kapacitou 500 GB a možnosťou záznamu 3D obsahu predstavuje pridanú hodnotu. Ak poskytovateľ obsahu povolí nahrávanie, je teraz možné nahrávať a prehrávať 3D obsah alebo ho streamovať do iných 3D – kompatibilných Loewe TV cez WLAN, LAN alebo Powerline.

Loewe MediaNet a Loewe MediaText

Všetky TV-prijímače Individual Compose 3D sú vybavené službou Loewe MediaPortal, ktorá poskytuje prístup k celej rade médií v domácej sieti. Od digitálnych rádiových staníc cez fotografie, hudbu až po video súbory uložené na externom pevnom disku. Pripojenie k internetu a jeho službám sprístupňuje služba Loewe MediaNet. Loewe ako jeden z mála výrobcov integroval do svojich prijímačov max. možný počet technológií a zábavných funkcií určených pre typického Európana. Internetovým prehliadačom možno ľahko pristupovať na internet, na výber je aj nespočetne veľa on-line služieb, ktoré možno ľahko ovládať špeciálnym diaľkovým ovládačom. Loewe je taktiež jedným z prvých výrobcov, ktorý pripravil svoje televízie pre HbbTV. Spolupracuje s ním ďalšia zo služieb Loewe MediaText. 
 
Domáca zábava s treťou dimenziou

Nové Loewe 3D HDTV budú k dispozícii vo vyhotovení: High Gloss White, Aluminium Black a Aluminium Silver. Vymeniteľné sety dostupné v rôznych farbách možno individuálne konfigurovať na základe potrieb zákazníka. Samozrejmosťou je to, že nové 3D produkty možno perfektne začleniť do portfólia stávajúcich produktov Loewe. K dispozícii je široká škála individuálnych možností nastavenia, ako aj možnosť rozšírenia o 7.1 surround zvuk. Predaj novej rady 3D HDTV od Loewe odštartuje 46-palcový model ktorý bude stáť od 4 100 britských libier (4 600 €). Individual 40 a Individual 55 Compose 3D prídu na trh neskôr.

Zdroj: flatpanelshd.com
 

Neprehliadnite: