Skupina LG oznamuje finančné výsledky za prvý kvartál 2011

Tlačový servis  /  28. 04. 2011, 00:00

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v spotrebnej elektronike, domácich spotrebičoch, informačných technológiách, mobilných komunikáciách a v klimatizáciach, zverejnila finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Do výsledkov sa premietli výrazné investície do moderných technológií.

 

Medzinárodná skupina LG zverejnila neauditované výsledky hospodárenia za prvé tri mesiace tohto roka (od 1. januára do 31. marca 2011). Vyššieho prevádzkového zisku bolo dosiahnuté vďaka prísnejšiemu kontrolovania nákladov vo všetkých obchodných divíziách. V nasledujúcich obdobiach sa očakáva výrazný rast tržieb, pretože sa na trh dostáva nová technológia LG Cinema 3D, nová generácia smartfónov LG Optimus a prichádza sezóna nákupov klimatizačných jednotiek.


"Niekoľko posledných kvartálov bolo v znamení obrovských investícií do technológií. Predstavili sme prvý dvojjadrový smartfón na svete LG Optimus 2X, čoskoro vydáme prvý 3D smartfón LG Optimus 3D. Tiež na poli domácej zábavy sme urobili obrovský pokrok a pustili do predaja najpokročilejšiu 3D technológiu zvanú LG CINEMA 3D vrátane televízorov Smart TV. Očakávame, že tieto obrovské investície sa veľmi skoro vrátia vďaka veľkému záujmu zákazníkov. Okrem toho už čoskoro začne obdobie nákupov klimatizačných jednotiek, v ktorých je LG európskym lídrom," uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.


Konsolidované tržby v prvom štvrťroku 2011 predstavovali 13,2 biliónov kórejských wonov (KRW), teda asi 11,7 miliardy USD. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku ide o prepad 0,4% vo wonoch, resp. 2% v USD. Po dvoch štvrťročných stratách sa prevádzkový zisk odrazil od dna a dosiahol hodnotu 131 miliárd KRW, teda asi 116 miliónov USD. "Aj napriek tomu, že sme aj v tomto štvrťroku dosiahli straty, stoja za ňou obrovské investície do moderných technológií," dodal Martin Malý.


Skupina LG sa skladá zo štyroch obchodných divízií. LG Home Entertainment Company vykázala príjmy 5,3 biliónov KRW (4,7 miliardy USD) a predaja plochých panelov televízorov dosiahli v počte 6,8 miliónov kusov, čo je medziročný rast o 13%. Divízia očakáva výrazný rast predajov predovšetkým produktov LG CINEMA 3D a Smart TV. Divízii LG Mobile Communications Company výrazne stúpol prevádzkový zisk vďaka vysokému dopytu po smartfónoch. Divízia očakáva rast v ďalších obdobiach predovšetkým vďaka unikátnym smartfónom z rodiny Optimus. Divízii LG Home Appliance Company rástli tržby medziročne o 13,4% na 2,7 biliónov KRW (2,4 miliardy USD). Rast bol spôsobený vysokým dopytom po domácich spotrebičoch v USA, ale aj v rozvíjajúcich sa trhoch v Rusku, Indii a ďalších ázijských štátoch. Divíziu LG Air-Conditioning & Energy Solution Company vzrástli tržby medziročne o 23,8% na 1,45 biliónov KRW (1,3 miliardy USD). Rast ťahali predovšetkým moderné klimatizačné jednotky Inverter.


V druhom kvartáli sa už tradične počíta s výrazným rastom predajov klimatizačných jednotiek, so zachovaním dynamiky u domácich spotrebičov, agresívnym rastom predaja televízorov s technológiou LG CINEMA 3D a nebývalým rastom predaja nových smartfónov LG Optimus. Spoločnosť LG vedie účtovníctvo podľa predpisov IFRS (International Financial Reporting Standards). Pre prevod medzi kórejským Wone (KRW) a americkým dolárom je použitý priemerný kurz počas celého kvartálu. To znamená 1123 KRW za 1 USD pre Q1 2011 a 1145 KRW za 1 USD pre Q1 2010.

Neprehliadnite: