Drsná Full HD kamera Samsung Multiproof W200 do najtvrdších podmienok

Tlačový servis  /  21. 04. 2011, 00:00

Popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie Samsung Electronics Co., Ltd. uviedla na trh vreckovú kameru W200, ktorá bola navrhnutá tak, aby ju so sebou užívateľ mohol vziať prakticky kamkoľvek.

 

Vďaka 5Mpx BSI CMOS snímaču a objektívu Bright Lens so svetelnosťou F 2,2 dokáže urobiť špičkový videozáznam aj v tých najnáročnejších podmienkach, najmä pod vodou. Špičková technológia spoločnosti Samsung je v tomto modeli umiestnená do tela prístroja odolného voči otrasom, vode i prachu. Videokamera je určená najmä tým používateľom, ktorých životný štýl si vyžaduje odolnosť aj kvalitu.


W200 je schopná odolať pôsobeniu živlov a ponúknuť vysoko kvalitný videozáznam prakticky za všetkých okolností. Vďaka špecializovaným funkciám umožňuje ľahšie než kedykoľvek predtým natáčať krištáľovo čisté videosnímky aj pod vodou. Prístroj je vodotesný až do hĺbky troch metrov, takže je to ideálny spoločník pre natáčanie počas odpočinku pri bazéne, alebo pre robenie detailných záberov pri potápaní na koralovom útese. Vodu odpudzujúci povrch W200 je tiež zárukou, že sa LCD displej prístroja nikdy nezahmlí ani neorosí, a to ani vo vlhkom prostredí. Svoje video tak môžete natáčať bez toho, aby ste museli displej prístroja neustále utierať. Objektív je rovnako vybavený vodeodolnou úpravou, ktorá je zárukou jasného, ​​nerozmazaného obrazu, aj keď natáčate hneď potom, čo sa s kamerou vynoríte z bazéna. Pre ešte jednoduchšie robenie úchvatných záberov pod vodou je model W200 vybavený režimom Aqua Mode, ktorý automaticky nastaví ideálne parametre na zhotovenie jasného a ostrého videozáznamu pod vodou. Aj napriek tomu, že je kamera tenká a kompaktná, je odolná proti otrasom a prachu, takže je ideálnym spoločníkom na výlety. Zároveň je dostatočne robustná, aby ste aj počas dovolenky s malými deťmi mohli zostať bez starostí. Kamera W200 je navrhnutá pre použitie vždy a všade, a je preto vybavená aj vstavanou USB prípojkou, vďaka ktorej sa môžete ľahko podeliť o svoje dobrodružstvá.


Inovatívna technológia Samsung zaručuje, že natáčanie v pohybe nebude nikdy znamenať zníženú kvalitu alebo jas obrazu. W200 má 5-megapixelový BSI (Back Side Illuminated) CMOS snímač, ktorý v porovnaní s tradičnými CMOS ponúka dvojnásobnú citlivosť a umožňuje robiť nahrávky s oveľa menším množstvom obrazového šumu a skreslenia. Okrem toho je model W200 vybavený objektívom s vysokou svetelnosťou F 2,2, ktorý používateľom umožňuje natáčať aj pri slabom osvetlení a získať pritom neobyčajne jasný, ostrý a nerozmazaný obraz. Kamera natáča vo Full HD rozlíšení, ktoré vám umožní zachytiť každý okamih v bohatom, dynamickom detaile a zobrazí váš záznam na jasnom LCD displeji s veľkosťou 2,3" s rozlíšením 230 tis. pixelov.


Okrem nahrávania vysoko kvalitného videozáznamu umožňuje W200 jednoduchú správu vašich videosúborov a ich kreatívne úpravy. Vďaka funkcii Record Pause vyvinutej spoločnosťou Samsung môžu používatelia pozastaviť nahrávanie a znovu ho spustiť, takže záznam pokračuje presne v mieste prerušenia. Po skončení nakrúcania bude celá nahrávka v jednom súbore, takže odpadne nutnosť zliepať väčšie množstvo krátkych záznamov, čo uľahčí následné nahrávanie na web a zdieľanie s ostatnými. A aby bolo natáčanie ešte zábavnejšie – či už natáčate vo vodnom parku, na horskej dráhe alebo len zachytávate vzácne okamihy s rodinou – je kamera W200 vybavená dvoma špeciálnymi inteligentnými filtrami. Vinetovací filter umožňuje používateľom vytvoriť na okraji záberu prechod dostratena, zatiaľ čo funkcia rybie oko (Fish-Eye) dodá záznamu jedinečný umelecký nádych a zaujímavý pokrivený vzhľad.


 

„W200 je ideálnou vreckovou kamerou pre každého, kto si chce naplno vychutnávať život a podeliť sa o svoje zážitky s priateľmi a rodinou. Tento prístroj je dostatočne odolný a ľahký, aby ste ho mohli nosiť neustále pri sebe. W200 je vrecková kamera, ktorú nikdy nebudete chcieť nechať doma – je spoľahlivá a ľahko sa ovláda, bez ohľadu na to, na aké dobrodružstvo vyrážate,“ uviedol Hyunho Chung, výkonný viceprezident a riaditeľ divízie Digital Imaging Business spoločnosti Samsung Electronics.


Model Samsung HMX-W200 sa na slovenskom trhu bude predávať od mája 2011 a to v dvoch farebných prevedeniach – červenej a šedej.

 

 

 

Technická špecifikácia modelu HMX-W200

 

 

 

Názov produktu

HMX-W200

Obrazový snímač

5Mpx BSI CMOS

Objektív

1x, AF

Svetelnosť

F = 2,2

LCD displej

2,3“; 230 tis. pixelov (QVGA)

Rozlíšenie videa

1920x1080 30p

Rozlíšenie fotoaparátu

5,5 Mpx

Stabilizácia obrazu

Digitálna stabilizácia obrazu (DIS)

Pamäťové médium

Micro SD/SDHC

HDMI

Áno

Batéria

1300 mAh (2 h)

Rozmery

60 x 113 x 19,7 / 130g (s batériou)

Funkcia

Vodeodolný (3 m)

Nárazuvzdorný (2 m)

Zabudované USB rozhranie

 

 

Neprehliadnite: