Profesionálny design nemusí byť vždy spoplatnený

Tlačový servis  /  20. 04. 2011, 00:00

tvorba profesionálnej grafiky web stránok nie je len otázkou platenej doplnkovej služby. Nájdu sa aj dodávatelia redakčných systémov, ktorí grafické šablóny považujú za súčasť CMS.

 

Jedným z nich je aj spoločnosť IRISOFT, s.r.o. prevádzkujúca službu na tvorbu www stránok a eshopov BiznisWeb.sk a redakčný systém FLOX, ktorý momentálne na Slovensku využíva 4000 klientov.


 

„Často sa stretávame s požiadavkami prichádzajúcich klientov na tématicky zamerané šablóny webov – při príležitosti Veľkej noci, Vianoc, valentína a pod.,“ vysvetľuje Ing. Šústková, operátorka zákaznického centra. „Noví zákazníci, ktorí k nám prichádzajú od konkurencie, sa sťažujú na nedostatočný výber grafických šablón a nemožnosť farebne doladiť menu. Zákazníci sú príjemne prekvapení, že im ponúkame takmer 500 šablón už v rámci testovacej verzie. K nim je možné vybrať i jeden zo 128 designov menu a 1 z 12 možných umiestnení menu,“ pokračuje Ing. Šústková.

Z rozboru konkurencie vyplýva, že šablóny sú ponúkané najmä z oblastí:

  • auto-moto

  • textil, obuv

  • zdravie, krása, wellness

  • ubytovanie

  • reštaurácie, potraviny a nápoje

  • zvieratá a chovateľské potreby

     

„Uživatelia chcú sviatočnú atmosféru preniesť aj do svojej webovej prezentácie, eshopu. Často sú preto nútení využiť služby externých grafikov, príp. si vytvoriť vlastnú hlavičku. Vzhľadom k finančnej alebo časovej náročnosti často volia aj možnosť doplnkovej služby – vytvorenie unikátnej hlavičky webu z našej ponuky, zatiaľ ju využilo 986 klientov. Štatistiky ukazujú, že naši klienti preferujú hlavne designy vytvorené tímom našich grafikov, ktoré sú zdarma,“ dodáva Ing. Šústková.

Neprehliadnite: