BatteryShop.sk zlacňuje od apríla batérie do notebookov, cena klesne až o 25 %

Tlačový servis  /  31. 03. 2011, 00:00

Internetový obchod BatteryShop.sk od zajtrajšieho dňa zlacňuje batérie do notebookov. Cena batérií poklesne až o 25 %, pôjde tak doposiaľ o navjäčšiu jednorázovú zľavu v histórií tohto popredného odborného e-shopu. Dôvodom je zníženie výrobných nákladov a posilnenie kurzu eura voči americkému doláru. Revízia cenníkov má podporiť predaj batérií v roku 2011.

 

 

Zákazníci špecializovaného obchodu BatteryShop.sk budú mať od apríla možnosť nakúpiť všetky batérie do notebookov s výraznou zľavou, zníženie je ceny je dokonca trvalé. V rámci znižovania došlo k poklesu ceny priemerne o 16 %. Najpredávanejší produkt, ktorýám je dlhodobo na Slovensku batéria T6 power pre HP Compaq nx6110 zlacnila z 77,42 eur na 66,80 eur. V prípade nákladných externých batérií však zľava dosahuje až 25 %.

 

„Rozhodli sme sa pre kompletné preceňovanie všetkých batérií do notebookov z nášho sortimentu. Nejde však o plošné zlacňovanie, každý produkt sme zľavnili podľa vývoja jeho hodnoty na trhu“, povedal Radim Tlapák, riaditeľ internetového obchodu BatteryShop.sk. „K preceňovaniu dochádza niekoľkokrát ročne, tentokrát však ide o zásadné zľavnenie. K podobnému kroku sme pristúpili v marci v Českej republike, kde sme touto akciou výrazne navýšili počty zákazníkov“, dodal.

 

K poklesu ceny batérií dochádza vďaka rozvoju moderných technológií, ktoré umožňujú stláčanie výrobných nákladov na minimum. Na cenu má rovnako vplyv vývoj kurzu eura voči americkému doláru, ktorý registruje trvalý pokles. V roku 2010 zaznamenal internetový obchod BatteryShop.sk medziročné zníženie hodnoty batérií do notebookov o 14 %, tento rok však pravdepodobne prinesie ešte výraznejšie zľavy.

 

„Najviditeľnejší pokles ceny je dlhodobo možné sledovať práve v prípade batérií do notebookov. Pri batériách do ostatných mobilných prístrojov nie je pokles hodnoty taký výrazný. V rámci ostatných komodít sa preto nechystáme na plošné preceňovanie, ceny ale budeme upravovať nárazovo“, informoval Onačila Peter z e-shopu BatteryShop.sk, ktorý ponúka široký sortiment batérií do notebookov, mobilných telefónov, videokamier, fotoaparátov a PDA. Pre jednoduchú identifikáciu vlastného tovaru internetový obchod predáva batérie pod značkou T6 Power.

Neprehliadnite: