Najinovatívnejšie Microsoft riešenie má TEMPEST

Tlačový servis  /  30. 03. 2011, 00:00

TEMPEST zvíťazil v súťaži „Microsoft Industry Awards“ v Slovenskej republike pre rok 2011 v kategórii najinovatívnejších riešení s použitím Microsoft technológií. Cenu z rúk generálneho riaditeľa Microsoft Slovakia prevzal Peter Laco, riaditeľ divízie softvérového vývoja spoločnosti TEMPEST.

 

TEMPEST získal toto ocenenie za projekt implementácie prostredia poskytujúceho aplikácie pre televíziu Magio, ktorú Slovak Telekom ponúka pod značkou T-Com. V rámci riešenia bola použitá technologická platforma Microsoft Mediaroom. Nasadenie nového prostredia so sebou prinieslo jeho celkové zrýchlenie, zvýšenie stability a zníženie nákladov na prevádzku.

 

„Riešenie, s ktorým sme v súťaži zvíťazili, je dobrým príkladom využitia informačných technológií v prospech biznisu organizácie. Zákazníci Slovak Telekomu pocítia jeho prínos najmä v podobe rozšírených možností ovládania aplikácií a nových interaktívnych služieb Magio TV,“ komentuje ocenenie Peter Laco. Viac o nasadenom riešení sa dočítate v prípadovej štúdii s názvom Efektívnejšia a rýchlejšia platforma pre vývoj Magio aplikácií, dostupnej na www.tempest.sk/st.

 

“Gratulujem nášmu partnerovi spoločnosti TEMPEST k víťazstvu v kategórii Najinovatívnejšie riešenie s použitím Microsoft technológií. Aplikačný cloud MCore2 aplikácie Magio zjednodušil a sprístupnil vývoj nových aplikácií a znížil náklady na prevádzku u nášho dlhoročného zákazníka, spoločnosti Slovak Telekom. Sme radi, že naše technológie spoločne so skúsenosťami nášho partnera prispievajú k obchodnému rastu a podielu Magio televízie na slovenskom trhu,” dopĺňa Peter Čerešník, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia.

 

Ocenenie Microsoft Industry Awards sa každoročne udeľuje najlepším partnerom spoločnosti Microsoft, ktorí vyvíjajú riešenia a aplikácie na platforme Microsoft a využívajú nové technológie v riešeniach pre zákazníkov. Hodnotiacim kritériom pri výbere jednotlivých riešení je predovšetkým rozsah projektu, využitie nových Microsoft technológií, prínos a spokojnosť zákazníka, a inovácia riešení.

 

Neprehliadnite: