Spoločnosť Microsoft Slovakia ocenila inovatívne schopnosti študentov

Tlačový servis  /  28. 03. 2011, 00:00

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia Peter Čerešník a riaditeľ divízie pre riešenia malých a stredných podnikov Peter Dovhun, vyhlásili v piatok 25. marca víťazov študentskej súťaže o najlepšiu prípadovú štúdiu pre oblasť cloud computingu. Spoločnosť Microsoft týmto spôsobom zavŕšila podujatie Microsoft Day, ktoré organizovala v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave 1. marca 2011.

 

V piatok 25. marca sa zástupcovia top-manažmentu spoločnosti Microsoft Slovakia stretli so siedmimi študentmi Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí sa zapojili do súťaže o najlepšiu prípadovú štúdiu. Súťaž bola vyhlásená v rámci workshopu Konkurencia na najvyššej úrovni, ktorý bol súčasťou podujatia Microsoft Day na Ekonomickej univerzite.

„Počas workshopu sme so študentmi zažili úžasne motivujúcu diskusiu, na ktorú nám nestačil ani vyhradený čas. Rozhodli sme sa preto rozvinúť ju do ďalšieho rozmeru. Našli sme oblasť, ktorá bola pre študentov vhodná na vypracovanie stratégie konkurenčného prístupu a požiadali ich, aby sa zamysleli nad riešením,“ vysvetlil motiváciu k súťaži Peter Dovhun.

Do súťaže o najlepšiu prípadovú štúdiu sa prihlásili 3 tímy študentov. Ich úlohou bolo v priebehu štrnástich dní vypracovať stratégiu prístupu spoločnosti Microsoft voči jednému z konkurentov na trhu pre cieľovú skupinu malých a stredných podnikateľov. Tímy spracovali tri rôzne prístupy riešení konkurenčnej stratégie.

„Všetky práce boli zaujímavé a veľmi rozumne koncipované. Bolo zrejmé, že študenti ich vypracovaním strávili dlhší čas a nič neponechali náhode. Radi by sme ocenili energiu a čas, ktoré príprave venovali, veľmi si to vážime,“ zhodnotil priebeh súťaže Peter Čerešník.

Víťazom súťaže sa stal tím dvoch študentov – Martina Federlu a Mareka Baráka. O ich víťazstve rozhodol predovšetkým kreatívny prístup a zaujímavé spracovanie: „Víťaznú prácu od ostatných odlišovala „inakosť“ – autori do nej vložili nadšenie a srdce,“ dodal Peter Čerešník, ktorý víťazom odovzdal hlavnú cenu webkameru LifeCam VX-5500, myš Wireless Mobile Mouse 3500 a hru na Xbox 360 Halo Reach 3 ODST.

Výhra víťazný tím veľmi potešila, rovnako ako možnosť stretnúť sa s top predstaviteľmi spoločnosti Microsoft Slovakia a absolvovať spolu s ostatnými študentmi prehliadku slovenskej pobočky a jej technologických noviniek: „Sme radi, že sa nám podarilo uspieť. Téma cloudu nás okamžite zaujala a spolupracovalo sa nám veľmi dobre. Páči sa nám, ako Microsoft prepája svet biznisu so študentmi. Obyčajne nemáme príležitosti na takéto stretnutia, máloktoré firmy dávajú študentom takýto priestor a šancu sa prejaviť. Veľmi oceňujeme aj otvorený a ľudský prístup pánov Čerešníka a Dovhuna, je to veľmi inšpirujúce,“ vyjadril sa víťazný tím.

„Títo študenti sú dôkazom, že na slovenských univerzitách máme veľmi veľa šikovných a talentovaných ľudí a stojí za to, dať im príležitosť prejaviť sa. Verím, že sa nám aj v ďalších projektoch spolupráce so školami podarí rozvíjať mladé talenty, je to pre nás veľká motivácia,“ uzavrel príjemné podujatie Peter Čerešník.

Neprehliadnite: