AVG Technologies spúšťa AVG Mobilation for Android, prvé bezpečnostné riešenie pre tablety

Tlačový servis  /  23. 03. 2011, 00:00

AVG Technologies predstavuje nové bezpečnostné riešenie pre tablety s platformou Android. V nadväznosti na úspech populárnej aplikácie smartphonu AVG Mobile Solutions, ktorú si stiahlo už viac ako 9 miliónov ľudí, ANTIVIRUSFree pre Android je aktuálne určený pre potreby a možnosti nového radu tabletov.

Podľa nedávnych správ z IT priemyslu, 2011 bude rokom, kedy sa tablety stanú bežnou súčasťou života, keďže milióny ľudí budú surfovať na internete, nahrávať si osobné údaje a využívať viacero aplikácií na svojom tablete.

So zabezpečením ANTIVIRUSFree pre tablety s platformou Android (AVG Mobilation for Android) sú cenné údaje používateľov a ich prístroj chránené pomocou zabezpečenia založeného na cloud technológii, ktorá sa jednoducho používa, je stále aktualizovaná a nezaťažuje prístroj ani životnosť batérie.

Zabezpečenie tabletov AVG Mobilation for Android môže overovať aplikácie a dátové a mediálne súbory v reálnom čase, rovnako ako ďalší malware. Pokiaľ sa tablet stratí alebo je odcudzený, dá sa ho vysledovať na diaľku a vymazať jeho obsah kvôli ochrane súkromia. Funkcia zálohovania taktiež chráni kontakty, protokoly volania, záložky, správy a nainštalované aplikácie na pamäťovej karte SD. Každú aplikáciu na telefóne je možné uzamknúť heslom, aby sa deťom zabránil prístup k určitej aplikácii či údajom.

„Mobilné prístroje sú dôležité pre život väčšiny ľudí a najnovšie sa vyvinuli prakticky až na počítače do vrecka,“ povedal J.R. Smith, generálny riaditeľ AVG Technologies. „Prieskum IDC predpovedal, že v tomto roku sa predá takmer 50 miliónov tabletov, čo znamená, že viac používateľov si so sebou ponesie ešte viac digitálneho sveta. Následkom toho sa zabezpečenie prístrojov a ochrana dát stane dôležitejšou.“

„Mobilný prístroj je osobnejší ako počítač, ktorý máme doma, pretože sa nachádza vedľa peňaženky, kľúčov od bytu a obsahuje dôležité údaje, kontakty, rodinné fotografie a spomienky,“ povedal Omri Sigelman, VP Marketing and Products, AVG Mobile Solutions. „Tablet so zabezpečením AVG Mobilation for Android Vás ochráni pred hrozbami, ktoré sa zameriavajú na krádež cenných informácií v mobilných prístrojoch. Dokonca Vám pomôže prístroj na Google Maps nájsť a na diaľku vymazať jeho obsah, v prípade, že sa stratí alebo bude odcudzený.“
 

Neprehliadnite: