Spoločnosť IFS zverejnila finančné výsledky za rok 2010

Tlačový servis  /  22. 02. 2011, 00:00

Spoločnosť IFS zaznamenala v roku 2010 rast na cieľových trhoch, predstavila ďalšie inovatívne produkty a s pomocou výrazného nárastu cash flow akcelerovala prebiehajúce akvizície.

 

Dobre sa jej darilo aj v oblasti výnosov, na 14 % vylepšila hodnotu ukazovateľa EBIT Margin, ktorý demonštruje finančné zdravie organizácie a v percentách ukazuje, koľko firme zostáva z každého utŕženého dolára po odčítaní všetkých nákladov okrem dane. V roku 2011 očakáva IFS priaznivý organický rast, vyšší predaj licencií a ďalšie zlepšenie ukazovateľa EBIT.

Podľa predpovede analytikov sa má svetová ekonomika v rokoch 2011 a 2012 zlepšovať, čo v IT priemysle prinesie rast softvérového trhu, najmä trhu podnikových aplikácií. Podľa spoločnosti Gartner je v tomto odvetví očakávaný päť- až šesťpercentný nárast.

Spoločnosť IFS sa vďaka svojej trhovej stratégii, svetovým zákazníkom a knihe objednávok zaplnenej aktívnymi projektmi teší dobrej pozícii, ktorá jej umožňuje využívať výhody lepších podmienok na trhu. Akvizície budú v roku 2011 aj naďalej najvyššou prioritou a očakáva sa, že v rámci odvetvia sa význam týchto aktivít ešte zvýši. Dlhodobým cieľom podľa Alastaira Sorbieho, CEO spoločnosti IFS, zostáva zvýšenie hodnoty ukazovateľa EBIT Margin na 15 % do roku 2013.

Finančné ukazovatele 2010:

  • Čisté výnosy sa v prepočte zvýšili o 4 % na 293 miliónov EUR ('09: 295 miliónov EUR).

  • Cash flow po odpočítaní investícií dosiahol v prepočte 27 miliónov EUR ('09: 21 miliónov EUR).

  • Príjmy na akciu dosiahli v prepočte 0,56 EUR ('09: 0,52 EUR).

  • Navrhovaná dividenda pre rok 2010 sa v prepočte vyšplhala na sumu 0,34 EUR za akciu ('09: 0,23 EUR).

Najdôležitejšími zákazníkmi sa stali v roku 2010 Armáda Spojených štátov amerických, Technip Engineering z Francúzska, Tomra systems z Nórska a Wiliam Grant – firma na spracovateľský priemysel z Veľkej Británie. Z českých zákazníkov stojí za zmienku napríklad spoločnosť Spojené kartáčovny, známy producent kefárskych výrobkov značky SPOKAR.

Významný vývoj produktov IFS 2010:

  • IFS Labs, nová organizačná jednotka v rámci IFS, ktorá predložila prvé návrhy zamerané na zlepšenie spolupráce a komunikácie a taktiež na získavanie informácií a znalostí používateľsky prívetivým spôsobom.

  • IFS Virtual Map, nedávno spustené riešenie softvéru pre správu služieb. Toto riešenie integrujú IFS Aplikácie do služieb cloudu Microsoft Bing Maps.

  • IFS Trade Management 2.0, riešenie poskytujúce zákazníkom spoločnosti IFS s medzinárodnými dodávateľskými reťazcami lepšie funkcie a kontrolu.

  • IFS PBS 3.0, najnovšie softvérové riešenie spoločnosti IFS založené na projektovom riadení, ktoré ponúka všetky výhody plne integrovaného balíka ERP so špeciálnymi funkciami pre riadenie projektu, riadenie financií projektu a správu materiálov projektu.

„V roku 2011 dokončíme ďalšiu generáciu nášho vlajkového riešenia IFS aplikácií. Sme si istí, že tento krok v kombinácii s našou agilnou metodológiou pre pravidelnejšie dodávky nových produktov nám v budúcnosti umožní dosiahnuť vyššie výnosy z produktov. Sme si taktiež vedomí dôležitosti budovania silnej kultúry pozostávajúcej z vysoko kompetentných a lojálnych pracovníkov a veľmi nás teší, že spoločnosť IFS bola nominovaná organizáciou Great Place to Work Institute Sweden do prvej desiatky spoločností, pre ktoré chcú ľudia pracovať,“ povedal Alastair Sorbie. Viac informácií o finančných výsledkoch nájdete na: ifsworld.com.

Neprehliadnite: