Prvý servisný balíček pre Windows 7 a Windows Server 2008 R2 vyjde 22. februára

Tlačový servis  /  11. 02. 2011, 00:00

Spoločnosť Microsoft určila termín vydania prvého servisného balíčka (SP1) pre Windows 7 a Windows Server 2008 R2 na 22. februára. Očakávaná aktualizácia pre Windows 7 obsahuje viacero kritických záplat a aktualizácií, ktoré ešte zvýšia plynulosť a bezpečnosť systému.

Množstvo vylepšení so sebou prináša aj SP1 pre Windows Server 2008. Hlavnými ťahákmi sú dve nové funkcionality RemoteFX a Dynamic Memory. Prvý umožňuje virtualizovať grafický procesor na strane servera a sprostredkovať tak multimediálny obsah ako aj 3D zobrazenie pre Virtual Desktop Infrastructure (VDI). Vďaka tomu budú môcť užívatelia pracovať rovnako ako v prostredí s hardévrovou akceleráciou, vrátane podpory 3D a Windows Aero. Doplnok k technológii Hyper-V, Dynamic Memory, umožňuje alokovať rozsah pamäte jednotlivým virtuálnym staniciam a zároveň dynamicky upravovať jej aktuálnu veľkosť. Takisto sa vďaka nej dá zvýšiť hustota virtuálnych počítačov bez obmedzenia výkonu alebo dostupnosti.

Service Pack 1 pre Windows 7 je zhrnutím všetkých predošlých úprav a zjednodušuje tak IT pracovníkom správu koncových staníc. Novou funkciou je možnosť využitia technológie RemoteFX pri prístupe k virtualizovanému desktopu v dátovom centre.

Neprehliadnite: