Internet Explorer 9 vo verzii Release Candidate prichádza aj s podporou slovenčiny

Tlačový servis  /  10. 02. 2011, 00:00

Hardvérovú akceleráciu, lepšie nástroje pre vývojárov, vyššiu bezpečnosť a podporu slovenčiny prináša prehliadač Internet Explorer 9 v predfinálnej verzii Release Candidate. Pre užívateľov bude dostupná na stiahnutie od 10. februára z internetových stránok IE Test Drive (») a Beauty of the Web (»).

Novinka je určená najmä pre vývojárov webových stránok a aplikácií, aby svoje stránky stihli optimalizovať do uvoľnenia finálnej verzie. Internet Explorer 9 je splnením sľubu spoločnosti Microsoft postaviť rýchly a bezpečný prehliadač zameraný na atraktivitu a obsah stránok, ktorý využíva a rozvíja potenciál HTML5.

Jedným z hlavných prínosov testovacej verzie je podpora hardvérovej akcelerácie, ktorá prenáša záťaž z procesora na grafickú kartu, vďaka čomu je prehliadanie stránok výrazne rýchlejšie a neobmedzuje beh ďalších aplikácií. Vývojársky nástroj, dostupný cez klávesu F12, umožňuje editovať kód priamo v prehliadači. Programátori tak môžu pohodlne a rýchlo testovať a dolaďovať svoje projekty. S ohľadom na čo najmenšie vyrušovanie pri prehliadaní stránok znížil vývojový tím počet upozornení a umiestnil ich do spodnej časti okna. S Internet Explorer 9 RC je tiež vylepšená ochrana súkromia vďaka novej ochrane proti sledovaniu činnosti používateľa na internete - takzvanej Tracking Protection.

„Beta verzia Internet Explorer 9 zaznamenala vyše 25 miliónov stiahnutí, čo len dokazuje dôveru ľudí v schopnosti vývojárov spoločnosti Microsoft. Sme radi, že v novej testovacej verzii je už zakomponovaná aj podpora slovenčiny,“ uviedol manažér divízie Windows Client Peter Jirsák.

Neprehliadnite: