Fujitsu a Oracle posilňujú dlhodobé partnerstvo

Tlačový servis  /  09. 02. 2011, 00:00

Obe spoločnosti rozširujú spoluprácu na platforme SPARC. Uzavreli sa globálne distribučné dohody naprieč portfóliom produktov Oracle.

 

Spoločnosti Fujitsu a Oracle oznamujú ďalšie prehĺbenie už niekoľko desaťročí trvajúceho partnerstva. Dôjde k rozšíreniu spolupráce pri vývoji platformy SPARC a značne sa rozšíria dohody o distribúcii produktov. Obe firmy prijali tiež záväzok spolupracovať v oblasti technológií, marketingu a podpory predaja.

Spoločnosti Oracle a Fujitsu rozšíria vzájomnú optimalizáciu a testovanie svojich produktov tak, aby zabezpečili čo najlepšie fungovanie softvéru Oracle v prostredí kritických podnikových aplikácií. Oracle a Fujitsu už vlani v decembri spoločne uviedli nové procesory pre servery radu SPARC Enterprise M-Series. Obe firmy sa teraz dohodli na spoločnom pláne, ktorý umožní v budúcich 3 rokoch vyvinúť servery radu M-series s 15-krát vyšším výkonom ako dnes.

Obchodné tímy Oracle a Fujitsu budú spoločne predávať servery SPARC Enterprise, čo by malo zabezpečiť kontinuitu terajších služieb a väčšiu spokojnosť zákazníkov. Spoločnosť Fujitsu súčasne uzavrela novú distribučnú dohodu v rámci siete Oracle PartnerNetwork, ktorá jej umožňuje predávať produkty z celého portfólia spoločnosti Oracle. Spoločnosti Fujitsu to umožní, aby pôsobila ako systémový integrátor a poskytovateľ riešení všetkých produktov a služieb Oracle.

„Partnerstvo medzi oboma spoločnosťami nebolo nikdy intenzívnejšie,“ uviedol Larry Ellison, výkonný riaditeľ (CEO) spoločnosti Oracle. „Ďalšia fáza spolupráce povedie ku koordinácii v oblasti technológií aj distribúcie našich vysokovýkonných a vysoko spoľahlivých systémov.“

„Teší ma ďalšie rozšírenie spolupráce,“ povedal Masami Yamamoto, prezident spoločnosti Fujitsu. „Sme presvedčení, že naše partnerstvo so spoločnosťou Oracle zvýši v globálnom meradle predaj našich produktov a služieb a bude znamenať dynamickejšie riešenie pre našich spoločných zákazníkov.“

 

Neprehliadnite: