Spojenie British Airways s Iberiou je "historická udalosť", ktorá predznamenáva začiatok "novej éry konsolidácie leteckých spoločností," tvrdí KPMG

Tlačový servis  /  27. 01. 2011, 00:00

“Je to historická udalosť, ktorá predznamenáva začiatok novej, vzrušujúcej éry konsolidácie leteckých spoločností. Pre novovytvorenú skupinu leteckých spoločností IAG poskytuje platformu pre fúzie a akvizície iných dopravcov, čím sa vytvára prvá skutočne globálna letecká spoločnosť na svete.”

 

"Niet pochýb, že konsolidácia v globálnom sektore letectva sa bude zvyšovať, pretože tlaky na náklady a výnosy v súčasnom ekonomickom ovzduší pretrvávajú. Napriek regulačným obmedzeniam v tomto odvetví, mnohé letecké spoločnosti už spolupracujú tak, ako nikdy predtým, jednoducho preto, že musia."

"Spoluprácu leteckých spoločností možno vnímať ako kontinuum, kde na jednej strane samostatné aerolínie lietajú len na vlastných trasách a vo vlastnom mene, až po úplné zlúčenie leteckých spoločností na strane druhej. Medzitým existuje široké spektrum úrovní spolupráce medzi dopravcami, pričom cieľom všetkých je zvýšiť príležitosti na dosahovanie výnosov alebo zdieľanie nákladov."

Neprehliadnite: