LG začne používať Eco-Magnesium u všetkých mobilných zariadení do roku 2012

Tlačový servis  /  08. 12. 2010, 00:00

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v domácich spotrebičoch, spotrebnej elektronike a mobilných komunikáciách, oznámila, že do roku 2012 nahradí horčík, používaný pri výrobe mobilných telefónov, ekologickým Eco-magnéziom, novým typom horčíkovej zliatiny, ktorá počas výrobného procesu vyprodukuje 24 000 × menej skleníkových plynov. Samozrejme bez vplyvu na kvalitu konečného produktu.

Eco-Magnesium bolo vyvinuté na Kórejskom inštitúte priemyselných technológií, ktorý je financovaný GOK. Počas výroby Eco-Magnesia sa prakticky vôbec nevytvára fluorid sírový (SF6), ktorý bol Medzivládnym panelom pre zmenu klímy (IPCC, Intergovernmental Panel on Climate Change) označený za jeden z najsilnejších skleníkových plynov. Nahradenie bežného horčíka Eco-magnéziom znížia produkciu oxidu uhličitého (CO2) o 4 kilogramy u každého telefónu značky LG.


"Eco-Magnesium je jednou z kľúčových technológií, ktorá pomáha našej spoločnosti byť lídrom medzi firmami šetrných k životnému prostrediu. Prechod od bežného horčíka k Eco-Magnesia iste privítajú aj naši zákaznici. Budú vedieť, že ak si zakúpia mobilný telefón značky LG, prispejú k lepšiemu životnému prostrediu a zdravšej planéte ", uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Neprehliadnite: