Microsoft Office System prichádza na Slovensko

Tlačový servis  /  19. 06. 2003, 00:00

Spoločnosť Microsoft zavádza nový pojem pre oblasť kancelárskych riešení – Microsoft Office System. Ide o spojenie viacerých známych produktov do ponuky ucelených podnikových riešení. Ich cieľom je lepšie navzájom prepojiť informácie a poskytnúť tak firmám silnú konkurenčnú výhodu.

Microsoft Office System stojí na troch pilieroch:
1. Sada aplikácií Office 2003 ako plnohodnotný klient pre spracovanie a analýzu dát.
2. Office servery, ktoré umožnia zdieľanie a prepojenie podnikových procesov a informačných tokov; patria sem Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003, Microsoft Office Real-Time Communications Server 2003, Microsoft Office Project Server 2003 a Microsoft Exchange Server 2003.
3. Integračné postupy, ktoré umožnia partnerom spoločnosti Microsoft pripraviť riešenia na základe konkrétnych potrieb zákazníkov. Ide napr. o zamestnanecké portály, tímové pracovné miesta, správu dokumentov, projektové riadenie a pod.

Sada aplikácií Office 2003 bude uvedená na svetový trh v októbri tohto roku. V novembri potom pribudne jej lokalizovaná slovenská verzia.

V súčasnosti spoločnosť Microsoft ČR rozbieha špeciálny program, ktorý v spolupráci s poprednými partnermi ponúka zákazníkom možnosť bezplatne vyriešiť ich obchodný problém pomocou systému Microsoft Office System. Cieľom programu je zmerať pridanú hodnotu nového riešenia v porovnaní s minulosťou,“ povedal Tomáš Koška, riaditeľ divízie Information Worker a Windows Client.

V súčasnej dobe zvažujú zapojenie do programu v ČR spoločnosti Škoda Auto (riešenie zberu a úpravy dát v aplikácii InfoPath), Ministerstvo Informatiky (mobilný prístup pre užívateľov ministerstva, tímové riešenie pre prípravu podkladov pre rokovania vlády), AWEN (zamestnanecký portál), MVV Energie (Workflow riešenie), Plzeňský Prazdroj a ďalší,“ uviedol Tomáš Koška. „Na Slovensku prebiehajú rokovania s jednotlivými firmami, ktoré by sa do programu potenciálne zapojili,“ doplnil Koška.

Riešenie Microsoft Office využíva už tri mesiace aj 55 000 zamestnancov spoločnosti Microsoft na celom svete. Pri svojej každodennej práci intenzívne používajú Microsoft Office 2003 vo verzii Beta 2, rovnako ako Microsoft Exchange Server 2003 a Microsoft Windows Server 2003.

O Microsoft Office System:

Microsoft Office System predstavuje najjednoduchší spôsob ako previesť informácie do podoby obchodného úspechu. Jednotlivé produkty riešenia Microsoft Office System uľahčujú ľuďom prácu s informáciami, čo má priamy vplyv na ich podnikanie. Vďaka celému systému programov, serverov a aplikácií môžu užívatelia komunikovať medzi sebou, organizácie môžu získavať informácie a navzájom prepájať svoje podnikové procesy a systémy.

Microsoft Office System obsahuje nasledovné produkty:

Jednotlivé edície Microsoft Office 2003
Microsoft Office FrontPage 2003
Microsoft Office InfoPath 2003
Microsoft Office OneNote 2003
Microsoft Project 2003 a Project Server 2003
Microsoft Office Publisher 2003
Microsoft Office Real-Time Communications Server 2003
Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003
Microsoft Office Visio 2003

Technológie ako Microsoft Windows SharePoint Services a Microsoft Windows Server 2003 obohacujú základné vlastnosti produktov skupiny Microsoft Office System a rozširujú ich vlastnosti.

Neprehliadnite: