NEC Casio Mobile Communications vyrába svoj prvý smartphone C771

Andrea Fábryová  /  22. 11. 2010, 19:13

Nová spoločnosť pod názvom NEC Casio Mobile Communications predstaví svoj prvý smartphone na trhu v Severnej Amerike a Japonsku už v budúcom roku.

Novú korporáciu tvorí z najväčšej časti NEC, ktorá vlastní 71% podiel, Casio má 20% podiel a Hitachi riadi zostávajúcich 9%.

Smartphone nazvaný C771 príde s Android-om a tak sa spoločnosť stala ďalšou z mnohých výrobcov, ktorí vsádzajú na tento operačný systém. Pre Ameriku je jeho vydanie naplánované na mesiac marec 2011, do Japonska príde v neskorom lete.

Telefón C771 prešiel testami americkej Federal Communications Commission (FCC) a je teda pripravený zaujať miesto na trhu.

Aj keď sa na prvý pohľad nezdá, že by išlo o nejaký pozoruhodný výtvor, tento smatphone sa taktiež zaraďuje medzi inteligentné mobily. Medzi najdôležitejšie funkcie tohto zariadenia patrí dotykový displej, podpora pre siete EV-DO Rev, Wi-Fi a USB pripojenie. Ďalej obsahuje Bluetooth, akcelerometer a kompas.

Zatiaľ sa o tejto novinke veľa nevie, spoločnosť však odhaduje jeho predaj vo výške asi šesť miliónov kusov, pričom asi polovicu na medzinárodnej úrovni.

Zdroj: AndroidZone.org

Neprehliadnite: