Ako prejsť z jednoduchého účtovníctva na podvojné?

Tlačový servis  /  11. 11. 2010, 00:00

Prechádzate z jednoduchého účtovníctva na podvojné a potrebujete pomoc? Nájsť čiastočné informácie k tejto téme nie je zložité. Získať však komplexný a prepracovaný návod ako postupovať môže byť problém.

Softvérová spoločnosť zaoberajúca sa vývojom a predajom ekonomických programov preto vydala pre všetkých záujemcov praktickú elektronickú publikáciu. Tá uľahčuje vstup do podvojného účtovníctva. Publikácia je vhodná nielen pre tých, ktorí prechádzajú z jednoduchého účtovníctva na podvojné, ale aj pre všetkých ostatných, ktorí si chcú zjednodušiť a uľahčiť začiatky účtovania v sústave podvojného účtovníctva.

Príručka vám umožní bezproblémový štart do podvojného účtovníctva. Sú v nej vysvetlené základné rozdiely medzi oboma účtovnými sústavami. Jednoduchou formou vás oboznámi so základnými princípmi a spôsobom fungovania podvojného účtovníctva. Dozviete sa, ako sa na začiatku roku rozbehnúť a prejsť celé účtovné obdobie bez problémov, ale aj to ako postupovať na konci roka. Všetko potrebné a podstatné je názorne vysvetlené prostredníctvom príkladov a zrozumiteľných postupov prevzatých z účtovníckej praxe. Pre ich názornú aplikáciu sú použité dva známe a praxou overené počítačové programy ALFA a OMEGA na vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva.

Po preštudovaní tejto príručky sami zvládnete teoreticky aj prakticky nielen prechod z programu ALFA do programu OMEGA, ale aj všeobecne prechod z jednoduchého účtovníctva na podvojné. Viac ako 2000 záujemcov využilo prvé vydanie tejto príručky a teraz je k dispozícií aktualizovaná elektronická publikácia Prechádzame z jednoduchého účtovníctva na podvojné. Podrobnejšie informácie môžete získať na stránke www.kros.sk/publikacie

Neprehliadnite: