SugarSync rozšíril webový priestor na 5 GB. Zdarma!

Peter Šedivý  /  11. 11. 2010, 09:50

SugarSync je jeden z programov, ktorý umožňuje synchronizáciu súborov a priečinkov medzi viacerými počítačmi. Webový priestor pre vaše súbory teraz rozšíril z 2 GB na 5 GB úplne zdarma.

Prvenstvo medzi synchronizačnými službami si drží Dropbox. Funguje na princípe špeciálnej zložky, ktorej obsah sa kompletne ukladá na webové úložisko a tak prenáša z jedného počítača do druhého.

SugarSync je komplexnejšia alternatíva ShugarSyncDropbox-u. Po inštalácii neuvidíte žiadnu špeciálnu zložku, môžete tak synchronizovať ľubovoľné množstvo priečinkov z vášho operačného systému a vybrať si, ktoré typy súborov chcete prenášať. Celé úložisko je tak oveľa prehľadnejšie a vy nemusíte pracne kopírovať a sledovať súbory.

S 5 GB voľného miesta presahuje väčšinu konkurenčných služieb vrátane Dropbox-u, SpyderOak alebo Mozy, od ktorých dostanete zdarma priestor len 2 GB. SugarSync teraz tiež umožňuje synchronizáciu s neobmedzeným počtom zariadení, predtým bolo možné prenášať súbory len medzi dvoma počítačmi.

Klient dokáže pracovať na PC aj Mac. Je kompatibilný s populárnymi tabletmi ako iPad alebo Samsung Galaxy a dostupné sú tiež aplikácie pre Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone a dokonca Symbian. Linux sa zatiaľ medzi podporovanými platformami nenachádza.

Počas niekoľkých nasledujúcich dní SugarSync automaticky aktualizuje súčasné 2 GB voľné účty na 5 GB. Používatelia, ktorým 5 GB nestačí si môžu aktivovať spoplatnené programy štartujúce na 49.99 $ na rok za 30 GB.

V prípade, že ešte nemáte na SugarSync účet, budem rád ak sa zaregistrujete cez môj referal link, dostanem tak 500 MB naviac. Rovnaký spôsob navýšenia priestoru môžete potom využiť aj Vy.

Zdroj: PCMAG, PCWorld

Neprehliadnite: