UNICORN SA STAL PARTNEROM SASU

Tlačový servis  /  02. 11. 2010, 00:00

Firma partnerstvom rozširuje svoje portfólio o perspektívnu oblasť biznis analytiky

Unicorn Systems sa na Slovensku a v Čechách stal novým partnerom softvérovej spoločnosti SAS, ktorá vyvíja riešenia pre biznis analytiku. Pre firmu ide o strategické partnerstvo, ktorým rozširuje svoje portfólio o perspektívne oblasti dátových analýz, dátových skladov a dátového miningu.

 

"Unicorn Systems spoluprácou so spoločnosťou SAS rozšíril portfólio svojich produktov a služieb o špičkové riešenie pre biznis analytické nástroje, ktoré pomáhajú našim klientom spracovávať a využívať pre rozhodovanie informácie poskytované ich obchodnými a prevádzkovými systémami," uviedol Jan Jaroš, obchodný riaditeľ spoločnosti Unicorn Systems.

 

Unicorn Systems v rámci partnerstva získa prístup k analytickému softvéru, marketingovú a konzultačnú podporu SASu, aj nové možnosti pre vzdelávanie svojich špecialistov. Globálny líder v biznis analytike, spoločnosť SAS, si od spolupráce sľubuje okrem nových obchodných príležitostí aj rozšírenie bázy konzultantov, ktorých môže perspektívne nasadiť do vlastných projektov.

 

„Sme radi, že náš zoznam partnerov sa rozšíril o spoločnosť Unicorn Systems, ktorá dlhodobo pôsobí na českom a slovenskom trhu, má výborné referencie, silný tím konzultantov a jej portfólio sa vhodne dopĺňa s našim,“ povedala na margo spolupráce výkonná riaditeľka slovenskej pobočky SASu Hana Petríková.

 

Unicorn Systems vyvíja vlastné, takzvané front-endové softvérové riešenia, ktoré používajú napríklad bankoví pracovníci v prvej línii pri styku s klientmi. Back-endové analytické riešenia SASu dokážu z dát získaných na pobočkách získať zmysluplné informácie, ktoré môžu následne pomôcť zvýšiť predaj či skvalitniť služby poskytované klientom.

 

„Najväčšie príležitosti pre takéto synergie vidíme vo finančnom sektore a v utilitách,“ dodala H. Petríková.

Neprehliadnite: