AKO SA DOSTANEME Z INTERNETOVÉHO PRAVEKU?

Tlačový servis  /  22. 10. 2010, 00:00

Už o niekoľko dní na to odpovie 9. ročník prestížneho Medzinárodného kongresu ITAPA 2010. Jeho kľúčovým hosťom totiž bude neoficiálny guru internetu Anthony D. Williams, ktorý vôbec prvýkrát navštívi Slovensko. Autor bestselleru Wikinomics odprezentuje nielen svoje predstavy o tom, kam celý internetový svet smeruje, ale prezradí aj to, ako úspešne využiť nové marketingové a obchodné stratégie.

Zasvätení tvrdia, že to, čo vieme o internete, je už dávno zastarané a vedia, že novým fenoménom je wikinomika. „Ide o to, že firmy a inštitúcie zvyšujú svoju úspešnosť tým, že do svojich projektov zapájajú verejnosť. Vzniká tak priestor, v ktorom môžu pomerne ľahko, ale veľmi efektívne kooperovať doslova zástupy expertov. A tí si navyše na tejto spolupráci môžu založiť vlastnú úspešnú živnosť. Takto vzniká vlastne celá nová ekonomika, ktorá využíva revolučné obchodné modely,“ približuje celý koncept riaditeľ kongresu ITAPA Vladimír Ivantyšyn. Dobrým príkladom wikinomiky je aj Wikipédia, ktorá funguje vďaka bežným ľuďom a je podobne, ako ostatné wikiprojekty, založená na otvorenosti, zdieľaní a globálnom prepojení. Takáto nová spolupráca, vytvorená na základe spájania rôznych svetov, je zároveň mottom tohtoročného kongresu ITAPA.

Na prednáške Anthony D. Williamsa by nielen podnikateľov mohlo určite zaujímať, koľko kliknutí potrebujú na podstatné vylepšenie stavu na svojom účte, samozrejme, ak využijú už spomínanané princípy wikinomiky. Na zahodenie by však určite nebolo ani zistenie, koľko ďalších kliknutí bude stačiť napríklad na úplne nezištné vyriešenie niektorého z globálnych problémov ľudstva. Tí, ktorí už pochopili, ako funguje internet, totiž dnes zarábajú obrovské peniaze, vyhrávajú voľby alebo menia svet. Prípadne všetko naraz.

Prestížny hosť kongresu navyše tohtoročné heslo spájania svetov naplní aj doslova – vďaka výnimočnej spolupráci ITAPA a HN Clubu totiž budú mať s Anthonym D. Williamsom tú česť aj slovenskí biznismeni, a to na pôde diskusného fóra Hospodárskych novín. Williamsov nový potenciálny bestseller „Makrowikinomika – reštart ekonomiky a sveta“ bude základom diskusie, ako dosiahnuť úspech v súčasnej digitalizovanej dobe.

 

V dvojdňovom programe 9. ročníka kongresu ITAPA je množstvo ďalších zaujímavých prednášok a vzácnych hostí. Špičkoví odborníci si posvietia napríklad na to, ako vážne berieme informačnú bezpečnosť v štátnej správe na Slovensku, ale aj na ďalší fenomén súčasného IT. Je ním cloud computing, ktorý umožňuje a zjednodušuje finančne náročné zavádzanie elektronických služieb. Významnou témou bude samozrejme elektronické verejné obstarávane, ako aj elektronická identita a nové generácie dokladov, teda informácie o pripravovaných projektoch eID na Slovensku, či európska Digitálna Agenda.

 

Medzinárodný kongres ITAPA 2010 sa uskutoční 9. a 10. novembra 2010 v hoteli Crowne Plaza v Bratislave, pod záštitou predsedníčky vlády Ivety Radičovej a podpredsedu vlády a ministra financií Ivana Mikloša. Viac informácií o priebežne aktualizovanom programe nájdete na itapa.sk, kde sa tiež môžete bezplatne akreditovať.

Neprehliadnite: