eTel Slovensko a Orange Slovensko, a.s. podpísali „Zmluvu o prepojení“

Tlačový servis  /  04. 06. 2003, 00:00

Spoločnosť eTel Slovensko, člen skupiny eTel Group, vedúci alternatívny poskytovateľ telekomunikačných služieb pre podnikových zákazníkov na Slovensku a Orange Slovensko, a.s. podpísali zmluvu o prepojení telekomunikačných sietí.

Predmetom zmluvy je vzájomné prepojenie siete prevádzkovanej spoločnosťou Orange so sieťou prevádzkovanou spoločnosťou eTel za účelom poskytovania telekomunikačných služieb užívateľom oboch zmluvných strán.

Obe strany sa dohodli na poskytovaní vzájomného prepojenia tak, aby užívatelia jednej zmluvnej strany mali prístup do siete druhej zmluvnej strany. Prepojenie sietí bude komerčne pripravené po absolvovaní nevyhnutných technických testov v lehote niekoľkých týždňov.

Uzatvorenie dohody o prepojení so spoločnosťou Orange vnímame ako prvý krok smerom k liberalizácii telekomunikačného trhu na Slovensku. Našu doterajšiu spoluprácu sme vždy považovali za korektnú a profesionálnu a v takom duchu sa niesli aj rokovania o prepojení sietí,” uvádza Juraj Taptič, generálny riaditeľ spoločnosti eTel Slovensko. Zmluva o prepojení umožní zákazníkom spoločnosti Orange dovolať sa na čísla v pevnej sieti spoločnosti eTel. Naopak, zákazníci eTelu mohli využívať prístup do siete Orange už počas roku 2002 na základe Zmluvy o prístupe.

Neprehliadnite: