Máme prvé Slovenské zlaté DVD!!!

Tlačový servis  /  02. 06. 2003, 00:00

Konečne máme aj na Slovensku zlaté DVD! Skupine Elán sa totiž podarilo predať také množstvo ich prvého DVD nosiča Elán História legendy I. 1981 - 1991, ktoré postačuje na udelenie zlatej platne. Keďže sa však disk stále veľmi úspešne predáva, dá sa predpokladať, že sa čoskoro dostane Elán aj do „platinových“ čísel a tak by sme sa mohli vo veľmi krátkom čase dočkať aj prvého platinového disku.

Kvóty pre hudobné disky sú síce výrazne nižšie ako pre predaj filmových DVD titulov, ale aj tak je to úctyhodný úspech najmä na naše pomery.

Už dnes je v štádiu finálnych príprav aj pokračovanie, ktoré bude pravdepodobne nasledovať úspech prvého disku. Na pulty predajní by sa malo dostať ešte tento.

Momentálne sa pripravuje JEDINÝ megakoncert v tomto roku, ktorý bude 20.9.2003 v Prahe na Lenenskej pláni a POSLEDNÝ album skupiny Elán, ktorá sa za vyše 20 rokov svojho pôsobenia stala idolom pre niekoľko generácií. Ako však povedali členovia kapely, každý album je posledný a Elán nikdy neskončí.

Pri preberaní zlatého disku Jožo vtipne poznamenal, že by si mal konečne kúpiť nejaký DVD prehrávač. A čo vy? Máte už doma „slovenské zlato“?


PC Space (www.DVDspace.sk, www.PCspace.sk) je priamym partnerom združenia DVDGroup.Cz na Slovensku, preto v prípade, že máte nejaké doplňujúce otázky k správe, alebo k technológii DVD, neváhajte nás kontaktovať. Tlačové správy máme k dispozícii aj v českom jazyku.

Kontakty pre tlač pre Slovensko:

Juraj Redeky, PC/DVD Space, www.PCSPACE.sk / www.DVDSPACE.sk, redeky@pcspace.sk
Mobil: 0905 – 280 478

O DVDGroup.Cz: Dne 10. dubna 2001 založila v pražském hotelu Radisson SAS skupina patnácti společností, které se zabývají dovozem, distribucí a výrobou DVD video a DVD audio, Sdružení pro podporu formátu DVD. Sdružení je obdobou DVD Entertainment Group v USA.
Sdružení pro podporu formátu DVD chce v zásadní míře přiblížit veřejnosti nový digitální formát, upozornit na jeho nesporné výhody a přispět k jeho maximálním prosazení na trhu.
Protože jsme první organizací tohoto typu v oblasti střední Evropy, máme v úmyslu podporovat formát DVD i v sousedních zemích.

Neprehliadnite: